Rockfon Kayayünü Asma Tavan Koral

Akustik ve Dekoratif Rockfon Kayayünü Asma Tavan Koral

Rockfon Kayayünü Asma Tavan koral

GenelTanım
Rockfon Koral yüksek performans gerektiren alanlarda bir dizi iyi özelliği ve ilgi çekici yüzey görünümünü bir arada sunmaktadır. Rocfon Koral farklı uygulama alanları için çok farklı seçenekler sunmaktadır. Mikro dokulu özel beyaz yüzey; yüksek ses absorpsiyonu ve farklı ölçü seçenekleri ile özgür bir çalışma alanı sağlar. Koral uzun ve büyük kare modül seçeneklerine sahiptir. Böylece sadece kullanılan taşıyıcı sayısını azaltmakla kalmaz, para ve zamandan da tasarruf etmenizi sağlar. Ayni zamanda daha estetik ve daha az geleneksel görünüm sağlar.

Akustik
Ses absorpsiyon bilgileri ISO 354 normlarına göre ölçülmüştür. Ses Akustiği özellikleri alpha p, alpha w ve ISO Class ISO 11654’e göredir. Noise Reduction Coefficient (NRC) (Gürültü Seviyesini İndirme Katsayısı) ASTM C423 ‘e göre ölçülmüştür.

YangınPerformansı
Koral 1000 °C’de 120 dakikadan fazla erimeden dayanabilen 100% saf kayayününden üretilmiştir. Yangın reaksiyonu: Avrupa Birliği BS EN 13501-1 normlarına göre EuroClass A1 sınıfıdır. Koral A kenara sahip paneller; BS 476 Normlarının 21 ve 23. Bölümlerine göre 30 dakika yangın koruması sağlar.

Nem Direnci Yapısal Dayanım
Rockfon Paneller 100% nem direncine sahiptir. Bu yüzden ora tamdaki nemin Rockfon paneller üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Paneller 0 ve 40 derece sıcaklıklar arasında montajı yapılabilir. İklimlendirme gerektirmez. Rockfon Paneller ara sıra ısıtılan yada ısıtılmayan odalarda dahi üstün özelliklerini korur. Bununla birlikte en iyi uygulama yoğunlaşma risklerini önlemek için önlemlerin alınmasıdır. Rockfon panelleri ağırlıklı olarak BS EN 13964 normlarına class 1/C/0N olarak sınıflandırılmıştır. Bununla birlikte bazı paneller class 2/C/0N’ dir.

Işık Yansıtması
Rockfon Beyazı A Kenar DIN 5036 standartları bölüm 3’e göre 89% ve E Kenar ISO 7724-2 standartlarına göre 86% ışık yansıtma değerine sahiptir.

Isıİletkenliği
Koral Kalınlığı 30mm’ye eşit ve büyük olan panelleri için EN 12667 Standartlarına göre ölçülen aşağıdaki değer elde edilmiştir. λd = 37 mW/mK

Demontaj
Rockfon A ve E Kenar Paneller demonte edilebilir.

Temizleme
Koral nemli bir bez ile silinebilir. Yüzey vakumlu yumuşak bir fırça ile yılda 52 defa temizlenebilir.

Hijyen
Kayayünü inorganik bir malzemedir. İnorganik yapısından dolayı Mantar ve bakteriler içerisinde yaşayamaz. Bu sebeple de mantar ve bakterilerin sebep olacağı çürümelere maruz kalmaz.

Yüzey
Koral serisinin son kat yüzeyi Rockfon akustik özellikli boya ile talimatlara göre boyanmış olup, gerekli olduğu takdirde ayni boyama tekniği kenarlar içinde kullanılmaktadır.

Taşıma ve Depolama
Rockfon paneller hafiftir ve kolayca islenebilir. Kendi yapısal dayanım özelliklerinden dolayı özel bir taşıma ya da depolama gerektirmez. Rockfon Paneller; hafif yapısından dolayı nakliye maliyetlerinizi azaltırken kurumla sırasında da hafif olması nedeniyle daha hızlı kurulum yapmanızı sağlar. Bu da doğal olarak zaman ve maliyet avantajı sağlamaktadır.

Detaylar

Rockfon Kayayünü Asma Tavan koral
Rockfon Kayayünü Asma Tavan Koral
Rockfon Kayayünü Asma Tavan Koral

Fiyat teklifi almak ve ürünler hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.