Yüzer Oda Yapımı

Yüzer Oda Yapımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzer oda yapımı, bütün frekans bantlarında izolasyon sağlayabilmek amacı içindir. Mevcut odanın içerisine yapılan ve tabana temas etmeyen bir döşeme üzerine inşa edilen ses izolasyonlu duvar tavan ve döşemelerden meydana gelmektedir.

Yüzer oda yapımı uygulamamızda kullanılan malzemeleri arttırarak kalitemizi artırmaktayız. Uygulamamızı örneklendirmek istersek, çift kat alçıpan arasına ağır bariyer ses yalıtım süngeri konularak ses geçiş kaybı oranını artırmaktayız. Kullanmış olduğumuz malzemeler yüksek yoğunluğa sahip olan malzemeler olmak ile birlikte kaliteleri sertifika ile onaylanmıştır.

Akustik Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı

Yüzer oda ses yalıtım uygulamalarımız ile ses dalgalarının oluşturduğu eko,yankı,çınlama gibi etkilerden kurtulmanızı sağlar.
Tavan ve duvar bölümlerinde 15 er cm lik boşluk bıraktırılarak konstrüksiyon yapmakta ve dış yüzeylere,mdf osb gibi ağaç panelleri uygulamaktayız.İç yüzeylere konstrüksiyon üzerine apır bariyerli 5 cm süngerpan yapıştırıldıktan sonra çift kat alçıpan kapatma yapılarak yüzer oda ses yalıtım uygulamamızı tamamlamaktayız.
Yüzer oda yapımı başlı başına maliyet gerektiren uygulamalardan biridir.Yüzer oda da yapılan ses yalıtım uygulamalarının doğru bir şekilde yapılmaması ,yalnış malzemenin kullanılması ve nitelikli kişiler tarafından yapılmamasıda bu maliyeti daha fazla artırmaktadır.