Ses Kesici Malzemeler

Akustik Ses Yalıtım Süngerleri - Ses İzolasyon Malzemeleri

Ses kesici malzemeler, yoğunluğu yüksek ürünlerdir. Yapılmış olan deney ve testler sonucunda ürünlerimizin ses kesiminde etkili olduğu gözlemlenmektedir. Çevreden gelen seslerden şikayetçiyseniz veya çevrenizde bulunan kişiler sizin yapmış olduğunuz veya sizin kullandığınız jeneratör gibi mekanik aletlerden çıkan gürültüden yakınıyorsa ses izolasyon malzemelerimizi kullanarak buna son verebilirsiniz.

Kapınızı mı yalıtmak istiyorsunuz ? Kendinize ait sessiz kabin mi yaptırmak istiyorsunuz ? Veya komşularınızdan gelen seslere son vermek mi istiyorsunuz ? Bunlar gibi pek çok ses sorunlarına çözüm sağlamak için kalite belgeleri mevcut ürünlerimizi kullanarak size sessiz bir ortam sunuyoruz.

Ses Kesici Malzemeler Nelerdir ?

Ses yalıtım süngerleri bondex süngerpan, bariyerli bondex sünger, bariyerli yanmaz akustik sünger ve bariyerli basotect süngerler gürültü izolasyonu sağlamak için kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Ses yalıtım süngeri çoğunlukla ses geçişlerini engellemek adına kullanılan yüksek ses kesim gücüne sahip izolasyon malzemesidir.Bariyerli Süngerpan

Süngerpan tek başına ciddi izolasyonlar elde etsede birçok mekanın ses desibeli oldukça fazladır. Disco bar gibi eğlence mekanlarında özellikle bariyerli süngerpan gibi ses yalıtımında etkili malzemeler kullanılır. Üzerine akustik ses yalıtım malzemesi kaplanarak yankıda engellenir.

Bondex Süngerpan

Süngerpan 100 ve 180DNS aralığında yoğunlukları olan 1 ve 5 cm aralığında kalınlıklara sahip yüksek ses kesimi sağlayabilen malzemelerdir. Akustik bir malzeme olmadığı için tavan ve duvarda kullanılırken yüzeyi akustik malzeme veya alçıpan ile kapatılmalıdır.

Bariyerli Bondex Sünger

İki Bondex süngerin arasına veya tek yüzeyine kalınlığı 2.5mm, 3.5mm ve 5.5mm olan keçeli pvc kauçuk ses yalıtım bariyeri lamine edilerek elde edilen süngerlerdir. Kalınlığı ve yoğunluğu farklılaşan bu süngerler gürültüden kurtulmanızı sağlar.

Bondex Sünger

Bondexpan parça süngerlerin birbirine sıkıştırılması sonucu oluşturulur. Bu yüzden oluşan yüksek yoğunluğuyla da ses yalıtımını sağlayıp uzun bir ifadeyle ses dalgalarının yüzey formunda sönümlenmesini sağlayabilen malzemedir.

Bariyerli Basotect Sünger

Beyaz ve gri renklerinde üretilen basotect süngerler düşük yoğunluklu yanmaz antibakteriyel akustik ses düzenleme süngerleridir. Ses şiddetinin yoğun olduğu bölgelerde bu ürünün özelliklerine sahip ses kesici malzeme arayışındaysanız bariyerli basotect sünger kullanılabilir.

Bariyerli Akustik Sünger

Akustik sünger ses yutucu özelliğe sahiptir. Bunun için genellikle yankıyı engellemek için tercih edilir. Ses geçişlerini engellemek için beraberinde farklı malzemeler kullanılır. Bunlardan biri olan epdm ses bariyeri sayesinde hem akustik hemde ses kesici malzeme haline gelmektedir.

Epdm Ses Bariyeri

Ağır epdm ses kesici bariyer yüksek yoğunluğa sahip duvar, tavan, zemin,kapı ve kabin ses yalıtımı gibi birçok uygulamada kullanılan ses yalıtım malzemesidir. Ayrıca ses yalıtım süngerleri ile lamine edilirek yüksek frekanslı gürültü diye adlandırdığımız sesleri önler.

Plakalar halinde üretildiği için uygulamaları kolaylıkla yapılır. Uygulama detayları için tarafımızdan bilgi alabilirsiniz.

Malzeme siparişi verip kendiniz uygulamak istiyorsanız uygulama detaylarını ürünlerin kendi içeriklerinden öğrenebilirsiniz. Onun haricinde firmamız istenilen alanda istenilen sonucu sağlama garantisi vererek ses yalıtımı uygulaması yapmaktadır. Fiyat teklifi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat teklifi almak ve ürünler hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.