Bariyerli Basotect Melamin Sünger

Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Basotect süngerler ses ve yankı emilim gücüne sahip bir malzemedir. Ancak çok yüksek seslerde etkili olamaz. Bunun için beraberin ses yalıtım malzemesi olan ağır epdm bariyer kullanılmalıdır. Uygulama ve kullanım kolaylığı açısından lamine edilmiş bir şekilde bariyerli basotect süngerler üretilmektedir. Hidrofor odası ses izolasyonu, jeneratör odası ses izolasyonu, duvar ses izolasyon ve tavan ses izolasyon uygulamaları gibi sesin kesilmesi istendiği her alanda kullanılabilmektedir.

  • Ebat : 50 X 125 cm
  • Kalınlık : 22mm ile 105 mm arası yapılabilir
  • Bariyer Kalınlıkları : 1,7mm ile 5,5mm arası üretilir
  • Sünger yoğunluğu : 18 Kg/m3
  • Yanmazlık : Mevcut
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı)
Bariyerli basotect Sünger fiyatları

Bariyerli Akustik Süngerler

Bariyerli Basotect Melamin foam Basf adı verilen basotect melamin köpükten elde edilmiş açık hücreli akustik süngerin ağır ses bariyeri lamine edilmiş modelidir. Akustik ses kalitesi artırımı sağlanmak istenilen ortamlarda aynı zamanda ses yalıtımı da gerekli ise bariyerli modeli tercih edilmelidir. Bariyerli melamin sünger bakteri üretmez bir yapıdadır yani antibakteriyeldir.

Melamin süngerler, 1. Sınıf malzemeler olup yanmazlık özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde hem uzun süre kullanıma açık hem de daha kaliteli ses yalıtımı yapılmasında büyük katkı sağlamaktadır. ISO belgeli ürün, dünyaca kalitesini kanıtlamayı başarmış ve kullanıldığı alanlarda mükemmel performans sunmayı en verimli hale getirmiş bir üründür. Alman menşeli ürünler, Türkiye ve Avrupa ülkelerinde birçok alanda kullanılabilen özellikleri sayesinde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Bariyerli basotect melamin sünger
Bariyerli basotect melamin sünger fiyatları

Bariyerli Melamin Sünger Kullanım Alanları:

Okul, hastane, odyo kabini, işitme merkezi, stüdyo, çağrı merkezi, ofis, alış veriş merkezleri, yemekhane, radyo stüdyosu, televizyon stüdyosu, reji odası, müzik odası, ev sinema odası, sinema salonu, toplantı odası gibi vb. bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Bariyerli Melamin Sünger Uygulaması:

Akustik sünger yapıştırıcısını önce basotect süngere sonra duvara kısım kısım sürerek beklemeden elimizden bulunan akustik süngeri yapıştırıcı sürdüğümüz bölgeye yaslıyoruz. Yapıştırıcı özel br ürün olduğu için hem çabuk hem de uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Kuruma süresi 10 – 15 dk arasındadır. Uygulama Şekli Toz ve yağdan arınmış yüzeylere fırça veya rakle ile uygulayın. Kuruma süresi sonunda yüzeylere bastırarak yapıştırın. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri de vardır.

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.