Bariyerli Süngerpan

Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Süngerpan ses yalıtımında kullanmış olduğumuz ana malzememizdir. Atık süngerlerin birleştirilmesi ile yüksek yoğunluklarda elde etmekteyiz. Süngerpan inşaat akustiği bina izolasyonunda duvar aralarında ses bariyeri, odalarda parke altı titreşim ve ses sönümleyici, ambalaj sektörü ve spor salonu gibi alanlarda ses kesici izolasyon süngeri olarak kullanılır. Süngerden üretildiği için esnek bir yapıya sahip olan ürünümüz hava geçirgenliği özelliği sayesinde piyasada oldukça tercih edilen bir ses yalıtım malzemesidir.

  • Ebat : 100cm X 100cm ile 100cm x 200cm
  • Kalınlık : 22mm ile 105 mm arası yapılabilir
  • Bariyer Kalınlıkları : 1,7mm ile 5,5mm arası üretilir
  • Sünger yoğunluğu : 100 ile 200DNS arası
  • Yanmazlık : Yok
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı)

Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli süngerpan ses frekansının yüksek olduğu yani gürültünün artık insan sağlığını rahatsız ettiği ortamlarda kullanılır. Malzeme detayında ne kadar yüksek yoğunluğa sahip süngerpan ve fazla kalınlığa sahip ses kesici bariyer kullanırsanız ses yalıtım değeri o kadar artar.

Ses yalıtım uygulamalarında doğru bir sonuç elde edebilmek için sorunun iyi tespit edilmesi ve doğru malzemenin kullanılmış olması gerekmektedir. Bunun bilincinde olarak uygulamalarımız öncesinde mekanlarınızda yapmış olduğumuz keşifler ile kullanacağımız malzemelerimize karar vermekteyiz.

Ses Yalıtım süngeri bariyerli adepan
Ses İzolasyon süngeri bariyerli adepan

Ses Yalıtımı

Uygulama yaparken süngerler arasında boşluk kalmamasına dikkat edilmelidir. Uygulama yapabilmeniz ve malzemede daha sonrasında dökülme yaşanmaması için güçlü bir yapıştırıcı kullanmalısınız. Bunun için kalite belgeleri mevcut solid bazlı sünger yapıştırıcımızı kullanabilirsiniz. Rulo fırça ile yapıştırıcıyı sesin geldiği izolasyon yapılacak alana sürüp ardından süngere baskı yaparak uygulamalısınız. Akustik bir malzeme olmadığı için yüzeyi akustik ses yutucu ürünlerle veya alçıpan kaplama yapılabilir.

bariyerli adepan adebond m2 fiyatları, BARİYERLİ ADEPAN SES YALITIMI 33MM

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.