Ses Yalıtım Perdesi

Akustik Perde

Ses Yalıtım Perdesi; ses emici özelliğe sahip, ses tınlamasını önleyen, ses yalıtımı sağlayan perdelerdir. Özel apreli akustik kumaş altına, diğer özel katmanlar kullanılarak yapılır. Ses kirliliği, günümüz metropoliteninde kontrolden çıkmakta, uyuma, öğrenme, üretkenlik ve yaşam kalitemizi olumsuz etkilemektedir. Akustik perde sistemleri; bu tür ses kirliliklerini önlemekte en iyi çare olduğu gibi ayrıca ses tanılamasını da önlemekte, daha kaliteli bir yaşam alanı oluşturulmasını sağlamaktadır.

Ses Yalıtım Perdesi Özellikleri

  • Ses yalıtım perdesi 3,7 ve 9 katmandan oluşur.
  • Katmanda ön ve arka yüzeyi kadife olacak şekilde iç yüzeyinde katmanlı olarak astar ve ses yalıtım süngeri kullanılır.
  • Akustik kadife kumaşlar mekana uygun renk ve desende tercih edilebilir.
  • İstenilen ebatlarda üretimimiz mevcuttur.

Ses Yalıtım Perdesi Modelleri

  • Gürültü Önleyici Perdeler
  • Kadife Kumaşlı Özel Perdeler
  • Açık Hava Perdeleri

Gürültü Önleyici Perdeler: 3 ve 4 katmanlı olarak üretilen gürültü önleyici perdeler özellikle cadde üzerindeki binalarda ve evlerde kullanılır. Araba seslerini en aza indirgeyen bu özel perde sistemleri çok daha sessiz ve huzurlu çalışma ortamları için ideal kabul edildiğinden ofislerde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Ana renkleri beyaz ve krem gibi açık tonlarda olsa da sipariş verirken diğer renk alternatiflerine de göz gezdirilebilir.

Kadife Kumaşlı Özel Perdeler: Toplamda yedi katmana kadar uzanan derinlikli yapısı ile benzerlerinden ayrılan kadife kumaşlı perdeler bir diğer seçenek olarak düşünülebilir. Daha hesaplı olan modeller ise beş katmanlı olup mağazalardan ve online satış noktalarından temin edilir. Bu ürünler duvarı bulunmayan ofislerde ve toplantı salonlarında dahi kullanılma özelliğine olanak sağlar.

Açık Hava Perdeleri: Son seçenekler arasında açık hava perdeleri yer alır. Diğer sistemlerin aksine bu sistemler iç mekanda değil dış mekanlarda da kullanılabilir. Balkonlarda ve teraslarda da değerlendirilebilen açık hava perdelerinde de renk alternatifleri bulunur.

ses geçirmez perde
ses geçirmez perde fiyatları
ses yalıtım perdesi fiyatları
akustik ses yalıtım perdesi
akustik perde kumaşı
akustik perde modelleri

Ses Yalıtım Perdesi Kullanım Alanları

Eğlence mekânları, eğitim tesisleri, çok amaçlı salonlar, müzik kayıt odaları, ofisler, kafeler, toplantı odaları, evlerde ve otellerde kullanılabilmektedir. Bu kullanım alanlarında dışarıdan gelecek her türlü gürültü ve ses kirliliğinin istenmediği, aynı zamanda perdenin kullanılacağı alandaki sesinde dışarıya çıkmasını önlemek için sizlere iyi bir ses yalıtımı ve akustik kontrol sunmaktadır.

Başta tiyatro sahneleri olmak üzere kalabalığa hizmet veren alanlarda sıklıkla tercih edilen ses emici akustik perde sistemleri aynı zamanda panel ve konferans düzenlenen özel salonlarda da kullanım hacmine sahip olmaktadır. Konser sahnelerinde de sıklıkla tercih edilen bu sistemler, özel ölçüler alınarak da üretilebiliyor. Bunun dışında showroomlar ve televizyon stüdyolarında da tercih edilen perdeler, ses emme özellikleri sayesinde tam anlamıyla bir kullanım konforu hizmetini vaat eder.

akustik rustik perde
akustik ses yalıtım perdesi
akustik perde fiyatları
Akustik perde
Akustik ses yutucu perde kumaşı
açık hava ses perdesi

Akustik ses emici perde ile akustik ses yalıtım perdeleri hep karıştırılmaktadır. Akustik perdeler sadece ses yankısını, tınlamayı önlemek için kullanılan perdelerdir. Akustik ses yalıtım perdesi ise tanılamanın yanında ses kesme özelliğine de sahip perde sistemidir. Akustik Perde ve Akustik Ses Yalıtım Perdesi evlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Ses Yalıtım Perdesi Temizliği:

Sadece kuru temizleme yapılabilen, kesinlikle yıkama yapılmaması gereken perdelerdir. Akustik ses yalıtım perdeleri, normal perde görümünde ve her mekâna uygulanabilir özelliktedir. Mekân dekorasyonuna göre istenilen rengi seçme özelliği vardır. Normal kornişlerde, rüstiklerde, Japon perde raylarında da rahatlıkla uygulanabilmekte ve dekoratif perde olarak da kullanılabilmektedir. Bu konuda uzman kişinin yapacağı keşif sonucu doğru malzemeyi iyi tespit etmesine dayılı daha iyi sonuç vermektedir. Firmamızdan ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Ses Perdesi Fiyatları

Ses perdesi fiyatları normal perde fiyatlarından daha yüksek olabilir. Bunun sebebi ise kalın ve sesi absorbe den dokuya sahip perdelerin daha kaliteli olmalarından kaynaklanır. Amaç ışık için bir karartma perdesinden çok ses kirliliğini düşürmek olduğundan kalın ve sesi içine hapsedecek perdeler kullanmaktır. Ses perdesi fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Her boyut ve kalınlıktaki kumaşlar ve ürünlerin fiyatları değişkendir.

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.