Bariyerli Bondex Sünger

Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Bondex Sünger üretilmiş olan iki Bondex süngerin arasına veya tek yüzeyine kalınlığı 2.5mm, 3.5mm ve 5.5mm olan keçeli pvc kauçuk ses yalıtım bariyeri lamine edilerek elde edilen süngerlerdir. Kalınlığı ve yoğunluğu farklılaşan bu süngerlerin çeşitli ses izolasyonu, ses yalıtımı sağladığı için ses ve gürültüden kurtulmanızı sağlar.

Bariyerli Bondex Sünger Özellikleri

  • Ebat : 100cm X 100cm
  • Kalınlık : 22 ile 55 mm aralığında yapılır
  • Sünger Yoğunluğu : 80-200DNS arası
  • Ağırlık : 5kg ile 11 Kg arası
  • Yanmazlık : Yok
  • Model : Kendinden Yapışkanlı Üretilebilir.
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı)

Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Akustik Bondex süngerler; diğer Bondex süngerlerin yanmazlık özelliği yok iken bu sünger çeşidinin böyle bir özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca bariyerli akustik Bondex süngerler diğerlerine oranla daha dekoratif görünmektedir. Yüzeyinde istenilen akustik sünger modeli lamine edilerek ses yalıtımı gerektiren alanlarda kullanılır. Bu sünger çeşidi kullanım alanı olarak çok yüksek ses desibeline sahip alanlarda kullanılmaktadır. Konser, eğlence mekanları, jeneratör chiller odası asansör dairesi buna örnek verilebilir.

bondex sünger ses yalıtımı
bondex sünger ses yalıtımı
bondex sünger ses izolasyonu
bondex ses izolasyon süngeri
bariyerli bondex sünger
bariyerli bondex sünger fiyatları

Nelerde, nasıl uygulanır ?

Bariyerli bondex süngerler yüksek ses yutum kat sayısına sahip ses yalıtım malzemeleridir. Bu nedenle gürültünün aktif olduğu yüzeyinin herhangi bir malzeme ile kaplanabilir olduğu her alanda tercih edilebilir. Ortak komşu duvar,katlar arası tavan, yüzer oda, fabrika, makine dairesi, akustik ses geçirmez kabin, ses izolasyon kabini, akustik kapı içinde, tekne motoru kabini ve daha çok alan buna örnek olabilir.

Uygulama yapmak için alanın kuru ve temiz olması daha sonrasında yaşanacak aksilikleri engeller. Solid esaslı sünger yapıştırıcısı sesin geçtiği bölgeye sürülüp ardından malzeme uygulanır. Malzeme kullanılan bariyer nedeniyle ağır olacağından yüksek alanlarda ve tavanda malzemenin uç birleşim noktalarında mantolama dübeli ile sabitleme işlemi yapılır.

bariyerli adepan adebond m2 fiyatları, BARİYERLİ ADEPAN SES YALITIMI 33MM

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.