Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Atış Poligonu Ses Yalıtımı Neden Yapılmalı ?

Atış Poligonu ses yalıtımı ortam da silah seslerinin oluşturduğu gürültülü sesleri ve mekanda oluşan yankıyı engellemek için yapılmalıdır. Silah ile atış yapıldığı sırada ortamda ses dalgalarının yankılanmasıyla gürültü oluşmaktadır. Bu da başta atış poligonunda bulunan kişiler başta olmak üzere çevreye ciddi oranda zarar vermektedir. Bu yüzden atış poligonu ses yalıtımı uygulamaları yapmaktayız.

Atış poligonu ses yalıtımı uygulamalarımızda kullanmış olduğumuz ses kesim gücü yüksek malzemelerin tamamı sertifikalı ve yüksek yoğunluğa sahip ürünlerdir.

Poligonalar da atış yapıldığında ortamda oluşan gürültüyü yani ses geçişlerini ses kesici yalıtım malzemeleri ile engellemekteyiz. Bunlar epdm ses bariyeri, süngerpan, bariyerli akustik sünger ve heraklite ahşap levha olabilir. Duvar ve tavanda uygun malzeme ile kaplama yapılarak ciddi oranda izolasyon sağlanır. Zeminde bir yalıtım sağlanmak istenirse ona uygun kauçuk levha seçimi yapılır. Akustik yankı problemini engellemek için yanmaz akustik sünger tercih edilebilir. Farklı modelleri ve kalınlıkları sayesinde istenilen tasarım elde edilir ve sesin yan etkilerinden kurtulmuş olursunuz.


Silah Atış Poligonu Ses Yalıtımı
Silah Atış Poligonu Ses İzolasyonu

Atış poligonu zemin ses yalıtımı için seçtiğimiz kauçuk levhanın mermi çekirdeklerini sektirmeyecek ve yutacak özellikte olmasına fazlaca özen göstermekteyiz. Zemin ses yalıtımı uygulanacak alan düz olmalıdır. Böylelikle zemine yapışan barut tozları kolay bir şekilde temizlenebilecektir. Bu uygulamalar ile atış poligonlarında ses yalıtımını sağlanmış olup, atış poligonların da yankılanan sesin geri dönmesi başarılı bir şekilde engellemekteyiz.