Epdm Ağır Kauçuk Bariyer

Epdm ağır kauçuk bariyer gürültünün engellenmesi istenilen alanlarda kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Sesin direkt kesilmesi isteniyorsa epdm ağır kurşun bariyeri kullanılabilir. Akustik Süngerler, bondex sünger ve süngerpan ile birlikte uygulanabilen epdm bariyerleri mükemmel akustik performans ve dayanıklılık sağlamaktadır. Genellikle çok güçlü seslerin kesilmesi için kullanılır.

  • Ebat : 102cm X 204cm ve 102cm * 12,mt
  • Kalınlık : 1,7mm, 2mm, 2.5mm, 3mm, 3.2mm,4mm ve 5mm
  • Ağırlık : 3 Kg – 10 Kg aralığındadır.
  • Yanmazlık : Yok (Proje bazlı yüksek metrajlı çalışmalarda yanmaz olarak üretilebilir)

Epdm Ses Yalıtım Bariyeri

Epdm ses bariyerleri ortak duvar izolasyonu, katlar arası tavan ses yalıtımı, zemin parke ve şap altı döşemelerinde darbe ve hava doğuşumlu sesleri engellemek amacıyla kullanılır. Uygulamalarda solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra zeminde veya duvarda metal kaplama yapılırken üzerine uygulanmak istendiğinde monte edilebilir. Malzeme uygulandığında sesin kaçacağı her noktanın kapanmış olması gerekmektedir

Petrol ürünü olduğu için özellikle kapalı ortamlarda açık bir şekilde kullanılmamalıdır. Yüzeyi alçıpan, boardex, vidipan vb malzeme ile kapatıldıktan sonra birleşim yerlerine silikon çekilmelidir. Bu şekilde konutlarda, ofis alanlarında, idari merkezlerde vb. rahatlıkla kullanılabilir.

epdm heavy layer bariyer
epdm ses yalıtım bariyerleri
epdm ağır kurşun bariyer izolasyon
epdm ses izolasyon bariyeri

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.