İnşaat Akustiği

Ses Yalıtımı ve İzolasyon Uygulamaları

Binalarda Ses Yalıtımı Nasıl Olmalıdır ?

Binalarda Ses Yalıtımı

Bina ses yalıtım uygulamalarımızı yeni yapılan binalarınız ve inşaatı bitmiş yapılarınız da gerçekleştirmekteyiz. Konforunuzu yüksek orada arttırmamıza olanak sağlayan bina ses yalıım malzemelerimiz garantili ve sertifika ile onaylanmış olup gerekli ISO belgelerine sahip ürünlerdir.

Devamını Oku

Yüzer Oda Akustik Ses Yalıtımı

Yüzer Oda Yapımı

Yüzer odanın genel tanımı olarak mevcut oda yapısının bağlantılarını kopartarak yeni bir oda elde etmektir diyebiliriz. Yüzer oda yapımı başlı başına maliyet gerektiren işlerden biridir. Yüzer oda yapımında kullanacağımız malzemelerin kalınlık ve genişliğine göre ses yutma katsayılarını hesaplamaktayız.

Devamını Oku

Mekanik Oda Ses İzolasyonu

Mekanik Mahal Ses Yalıtımı

Mekanik mahal ses yalıtım uygulamalarımızı fabrika, chiller soğutma grubu, jeneratör ve kazan daireleriniz bulunduğu alanlar başta olmak üzere bir çok alanda gerçekleştirmekteyiz. Mekanik mahal ses yalıtım uygulamalarımız da sektörde de yıllardır edinmiş olduğumuz tecrübeler ışığında nitelikli kadromuz ile yüksek yoğunluğa sahip malzemelerimizi kullanmaktayız. Böylelikle uygulamalarımızda iki kat daha fazla verim elde etmekteyiz. .

Devamını Oku

Fabrika Ses Yalıtımı

Fabrika Ses Yalıtımı

Kullanılan makineler insan sağlığını ciddi oranda tehdit etmesin diye fabrikalarda ses yalıtımı mutlaka yapılmalıdır. Ses kulağa çok basit birşey gibi sizlere gelebilir. Ancak devamlı sese maruz kalındığı insan üzerinde ciddi sorunlara mahal vermektedir.

Devamını Oku

Ortak Komşu Duvar Ses Yalıtımı

Ortak Komşu Duvar Ses İzolasyonu

Ortak komşu duvar ses izolasyonu uygulamalarımız diğer dairelerden sizlere ve sizlerden komşu dairelere gidecek sesleri engellemek, ses karmaşasını en aza indirgemek için gerçekleştirmekteyiz. Ortak komşu duvar ses yalıtım uygulamalarımız da kullanmış olduğumuz malzemelerimizin başlıcaları, rebonded bondex süngerpan ve ağır epdm ses bariyeridir.

Devamını Oku

Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap Altı Ses Yalıtımı

Şap altı ses yalıtımı yapılar da özellikle katlar arasında darbeli sesleri engellemek için yapmaktayız. Bu anlamda şap yalıtımı uygulamalarımız binalarda en çok tercih edilen uygulamalarımızdan biridir. Bina yapısına uygun olarak hazırlamış olduğumuz levhalar sayesinde hem katlar arasında ki ses yalıtımının azaltılmasına hem de zeminin taşıma kapasitesinin artmasına katkı sağlamaktayız.

Devamını Oku

Sessiz Oda Yapımı ve Kullanılan Akustik Malzemeler

Sessiz Oda Yapımı

Genellikle işitme cihazlarının tesleri yapmak için kurulmuş bir odadır. Genel anlamda sessiz oda ses yalıtımı uygulamalarımızı geçekleştirmiş olduğumuz alanların başında stüdyolar, müzik odaları, bateri odaları, dublaj ve ses kayıt odaları gelmektedir. Bu tarz ortamlar da gerçekleştiriğimiz akustik ses yalıtım uygulamaları ile ortamlada ki sesin kalitesini atırmakta ve sizlere daha konforlu alanlar sunmaktayız.

Devamını Oku

Ses Geçirmez Kabin

Ses Geçirmez Kabin

Ses geçirmez kabin müzik aletleri ve seslerin kaydedilmesi, pratik ve müzik çalışması, görsel-işitsel kayıt ve düzenleme (ses, video, sinema, televizyon ...), müzikal akademileri ve kurumlarda çalışma, stüdyo ses ve görsel-işitsel okullar, prova odaları, Ar-Ge, test ses, laboratuarlar, iletişim ve telefon kabini daha birçok bunlar gibi akustik mekanlarla birlikte jeneratör, makine, soğutucu vb. mekanik ortamlar içinde özel olarak tasarlanmaktadır.

Devamını Oku

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı

Sesler bulunduğunuz ortamlar da ses karmaşasına neden olmaktadır. Bu ses karmaşasının üst katımıza ulaşmaması için tavan ses yalıtımı gerekmektedir. Bunun için yapısal durumlar göz önünde bulundurularak kullanılacak ses yalıtım malzemeleri sayesinde %90'a varan ses kesintisi sağlanmaktadır. Çok yüksek frekanslara sahip ortamlarda tavan izolasyonu için ses geçirmez oda yöntemi uygulanmalıdır.

Devamını Oku

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar ses yalıtımı uygulamalarımızı iki başlık altında incelemekteyiz. Bunlardan ilki; yapı aşamasında olan binalarınız diğeri ise yapımı tamamlanmış binalarınız da yapmış olduğumuz ses yalıtım uygulamalarımızdır. Etkili performans ve alan kaybını azaltmak için bina yapımında malzeme kullanımı yapılmalıdır. Ancak bu durum mümkün olmadığı zaman duvarlarda kullanılabilecek birçok ürün bulunmaktadır.

Devamını Oku

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı uygulamalarımızı alt kata giden titreşimli sesleri ve gürültüyü engellemek adına yapmaktayız. Bulunduğunuz alanlara daha şık bir görünüm katmak isterseniz bunun içinde akustik ses yalıtım ürünlerimizden biri olan akustik halılarımızı tercih edebilirsiniz. Zemin ses yalıtımında dikkat ettiğimiz en önemli nokta performansı artırmak adına uygulamanın yapıldığı alanda hava boşluğu bırakmaktır.

Devamını Oku

Katlar Arası Ses Yalıtımı

Katlar Arası Ses Yalıtımı

Katlar arası ses izolasyonu uygulamalarımız mekanlarınızda konforu elde etmek açısından oldukça önemlidir. Katlar arası ses yalıtım uygulamalarımızda kullanmış olduğumuz malzemelerimiz yüksek yoğunluğa sahip olmakla beraber farklı ortamlar için uyumlu ve ses kesebilecek yankıyı önleyebilecek derecede yalıtım gücüne sahip ürünlerdir. Sesin şiddetine bağlı olarak epdm ağır ses bariyeri de kullanmaktayız.

Devamını Oku

Asma Tavan Sistemleri

Asma Tavan Sistemleri

Asma tavan sistemleri hacim akustiği, döşeme ve çatı altında ısı yalıtımı, tesisat ev kanal geçişlerinin gizlenmesini sağlamak ve dekoratif bir görüntü elde etmek için kullanmaktayız. Asma tavan arası ses yalıtım uygulamalarımız da kullanmış olduğumuz malzemelerimiz ile sizlere %90’ a varan oranda garanti sunmakta ve sorunlarınıza kalıcı çözümler üretmekteyiz.

Devamını Oku

Yüzer Döşeme Ses Yalıtımı

Yüzer Döşeme Ses Yalıtımı

Yüzer döşeme ses yalıtımı, yapının kullanımı ve taşıyıcı sistem performansına göre, özel yöntemler ile tasarlanarak inşa etmekteyiz. Yapmış olduğumuz yüzer döşeme ses yalıtım uygulamaları ile uygulamaların gerçekleştiği yerlerde akustik yalıtım, sağlamlılık, güvenlik ve yangın önleyicilik gibi özelliklerini korumaktayız.

Devamını Oku

Bitişik Nizam Duvar Ses Yalıtımı

Bitişik Nizam Duvar Ses Yalıtımı

Duvarların yapımı için kullanılan yapı malzemelerinin ses geçirmeme gibi özelliği olmadığından kullanmış olduğunuz duvarlar uygun malzeme ile kaplanarak ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Bitişik nizam duvarı ses yalıtım uygulamalarımız da kullanmış olduğumuz ana malzememiz süngerpandır. Duvar mevcut duvar yüzeyine boşluk bırakmadan uygulamaktayız. Duvarı süngerpan ile kapladıktan sonra çelik ya da ahşap kargas yardımı ile 5 cm hava boşluğu bırakıyoruz.

Devamını Oku