Kumaş Kaplı Akustik Panel

Akustik Duvar Kaplama Panelleri

Kumaş kaplı akustik panel duvar kaplama yapılan ayrıca sadece duvarla kalmayıp isteğe göre kolonda ve tavanda da kullanılabilen ses yalıtım panelidir. Peki neden kullanılır? Malzeme yapısından yankıyı engelleyen, sesi minimum oranda kesen ve akustik ortam edilen bir ürün ortaya çıkarmaktayız. Yani oluşan uğultu ve yankı gibi problemlerin oluştuğu ortamlarda hacim akustiği ve akustik ses yalıtımı sağlamak için kullanılır.

  • Kalınlık : 20mm, 30mm, 40mm, 50mm - İsteğe bağlı olarak farklı kalınlıklarda üretilir
  • Ebat : Minimum 30*30cm ile Maksimum 120cm*240cm ebatları aralığında üretilebilir.
  • Renk : Akustik Kumaş Kartelasıyla Sınırlı
  • İç Malzeme : 95 Kg/m3 Cam Yünü - Basotect Sünger ve Akustik Sünger Dolgulu Paneller
  • Uygulama : Modeline göre Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı) - H Profil ve Z-Clips yöntemi ile uygulanabilirler
  • Akustik : NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır.
  • Kenar Detayı : Düz ve güçlendirilmiştir akustik kumaş ile çevrelenir.

Hacim ve ofis akustiği sağlayabilmek için ses kalitesinide dikkate almak gerekmektedir. Çok fazla ses kadar çok fazla sessizlikte insan sağlığını tehdit etmektedir. Kumaş kaplı akustik panel iç yüzeyinde bulunan cam yünü ve dış yüzeyinde kullanılan akustik kumaş sayesinde kaliteli ortamlar sunmaktadır.

Yankı geniş ortamlarda daha fazla yayıldığı için çoğunlukla geniş mekanlarda akustik kaplama uygulamaları tercih edilir. Sinema salonu, tiyatro salonu, telekonferans, reji odası, radyo odası, restaurant, cafe, hastane, kütüphane, okul, spor salonu, çağrı merkezi açık ofis ve buna benzer yerler akustik panelin sıkça tercih edildiği ortamlardır.

Akustik Kaplama
Akustik Kumaş Panel Fiyatları
Akustik Mimarlık
Akustik Panel Fiyatları
Akustik Ses Yalıtım Fiyatları
Akustik Ses Yalıtımı

Kumaş kaplı akustik panel uygulaması yapabilmek için 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlar solid sıvı malzeme yapıştırıcısı kullanmak veya kendinden yapışkanlı akustik panel temin ederek uygulama hızını arttırmak. Kendinden yapışkanlı akustik kumaş panellerin arkasındaki sarı yapışkan kağıdını çıkarıp ardından ister duvara isterseniz tavana uygulayabilirsiniz. Hafif baskı uygulayarak malzemenin düşmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu büyük ebatlı ve kalınlığı fazla olanlar için önerilmez düşme tehlikesini önlemek için yapıştırıcı kullanmanız daha iyidir.
Solid bazlı sıvı yapıştırıcısı kullanmadan önce yapışkanın kokusundan rahatsız olmamak adına maske takmanızı öneririz. Yapıştırıcıyı bir kaba döküp veya kendi tenekesinde rulo fırçaya çok fazla olmayacak şekilde bulayıp ardından akustik panelin uygulanılacağı alana sürüyorsuuz. İz bırakabileceğinden panelin ebatının dışına çıkmamanızı öneririz. Bunun için lazer metre kullanabilirsiniz. Son olarak malzemeyi baskı uygulayarak yapışkanlı kısma uygulayabilir akustik bir ortam elde edebilirsiniz.

Ofis Ses Yalıtımı
Ses Yalıtımı
Stüdyo Ses Yalıtımı
Akustik Toplantı Odası Ses Yalıtımı
Dekoratif Akustik Panel
Akustik Duvar Kaplama

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.