Rockfon Kayayünü Asma Tavan Artic

Akustik ve Dekoratif Rockfon Kayayünü Asma Tavan Artic

Rockfon Kayayünü Asma Tavan Artic

Genel Tanım
Rockfon Artic® pürüzsüz beyaz yüzeyi ile ekonomik bir tavan panelidir. Standart ses absorpsiyon gereksinimi istenildiginde Rockfon Pacific idealdir. Geleneksel Panellerin yarisindan daha az agirliga sahip oldugu için tasinmasi, kesilmesi ve uygulamasi kolaydir.Lay-in olarak siniflandirilan E kenar ve Lay-on olarak siniflandirilan A kenar seçenekleri mevcuttur.

Akustik
Ses absorpsiyon bilgileri ISO 354 normlarina göre ölçülmüstür. Ses Akustigi özellikleri alpha p, alpha w ve ISO Class ISO 11654’e göredir. Noise Reduction Coefficient (NRC) (Gürültü Seviyesini Indirme Katsayisi) ASTM C423 ‘e göre ölçülmüstür.

Yangın Performansı
Artic 1000 °C 120 dakikadan fazla erimeden dayanabilen 100% saf kayayününden üretilmistir.Yangın reaksiyonu:Avrupa Birligi BS EN 13501-1 normlarina göre EuroClass A1 Sinifidir.Artic A kenara sahip paneller; BS 476 Normlarinin 21 ve 23. Bölümlerine göre 30 dakika yangin korumasi saglar.

Nem Direnci ve Yapısal Dayanım
Rockfon Paneller 100% nem direncine sahiptir. Bu yüzden ora tamdaki nemin Rockfon paneller üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Paneller 0 ve 40 derece sicakliklar arasinda montaji yapilabilir. Iklimlendirme gerektirmez. Rockfon Paneller arasira isitilan yada isitilmayan odalarda dahi üstün özelliklerini korur. Bununla birlikte en iyi uygulama yogunlasma risklerini önlemek için önlemlerin alinmasidir.Rockfon panelleri agirlikli olarak BS EN 13964 normlarina class 1/C/0N olarak siniflandirilmistir.Bununla birlikte bazi paneller class 2/C/0N’ dir.

Işık Yansıtması
DIN 5036 standartlari bölüm 3’e göre Rockfon beyazi 83% ışık yansıtma değerine sahiptir.

Demontaj
Rockfon A ve E Kenar Paneller demonte edilebilir.

Temizleme
Yüzey vakumlu yumusak bir firça ile yilda 52 defa temizlenebilir.

Hijyen
Kayayünü inorganik bir malzemedir. Inorganik yapisindan dolayi Mantar ve bakteriler içerisinde yasayamaz. Bu sebeple de mantar ve bakterilerin sebep olacagi çürümelere maruz kalmaz. Bu sayede daha temiz ve saglikli iç mekanlar saglar.

Yüzey
Artic serisinin son kat yüzeyi Rockfon akustik özellikli boya ile talimatlara göre boyanmis olup, gerekli oldugu takdirde ayni boyama teknigi kenarlar içinde kullanilmaktadir.

Taşıma ve Depolama
Rockfon paneller hafiftir ve kolayca islenebilir. Kendi yapisal dayanim özelliklerinden dolayi özel bir tasima yada depolama gerektirmez. Rockfon Paneller; hafif yapisindan dolayi nakliye maliyetlerinizi azaltirken kurumla sirasinda da hafif olmasi nedeniyle daha hizli kurulum yapmanizi saglar. Bu da dogal olarak zaman ve maliyet avantaji saglamaktadir.

Detaylar

Rockfon Kayayünü Asma Tavan Artic
Rockfon Kayayünü Asma Tavan Artic
Rockfon Kayayünü Asma Tavan Artic
Rockfon Kayayünü Asma Tavan Artic

Fiyat teklifi almak ve ürünler hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.