Metal Asma Tavan Sistemleri

Akustik ve Dekoratif Metal Asma Tavan Sistemleri

Metal Asma Tavan panelleri konferans seminer salonu, cafe, bar, radyo odası, açık ofis, çağrı merkezi, otel, restaurant, hastahane, avm, sinema salonu ve daha birçok aklınıza gelebilecek akustik ortamlarda Metal Asma Tavan Panelleri kullanılmaktadır. Clip-in gizli taşıyıcılı Sistemli, Clip-in Heavy Duty Nonius Askılı Gizli Taşıyıcılı Sistemli, Lay-in Sarkmalı Yarı Görünür Taşıyıcılı, Lay-on Oturmalı Görünür Taşıyıcılı, Tetral, Tırnaklı Büküm Baffle olarak çeşitlendirilir. .

Metal Asma Tavan Sistemleri sayesinde mevcut tesisata kolay ve hızlı erişim imkanı sağlanır.Clip-in Gizli Taşıyıcılı Sistemler

Standart Clip-in Sistem, alüminyum ya da galvaniz plakaların üçgen kesitli omega taşıyıcıya alttan monte edilmesi ile oluşturulur. Bu sistemde taşıyıcılar görünmez. Oturmalı ve sarkmalı sisteme göre daha sade ve estetik bir görünüm elde edilir. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak özel bir aparatla sökülebilir. Böylece mevcut tesisata kolay erişim imkânı sağlanır.

Clip-in Heavy Duty Nonius Askılı Gizli Taşıyıcılı Sistemler

Heavy Duty Clip-in Sistem, alüminyum ya da galvaniz plakaların ters V kesitli ağır yük taşıma kapasiteli taşıyıcı profiline alttan monte edilmesi ile oluşturulur. Bu sistemde taşıyıcılar görünmez. Görünür taşıyıcılı sistemlere göre sade bir görünüm elde edilir. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak aparatla sökülebilir. Böylece tavan üzerinde bulunan tesisat ve ekipmanlara kolay erişim imkânı sağlanır.

Lay-in Sarkmalı Yarı Görünür Taşıyıcılı Sistemler

Sarkmalı (lay-in) Sistem, T15, T24, T24 kanallı ve Ultraline kanallı taşıyıcılara, alüminyum ya da galvaniz plakaların üstten serbest bırakılması ile oluşturulur.

Lay-on Oturmalı Görünür Taşıyıcılı Sistemler

Oturmalı (lay-on) Sistem, T15, T24, T15 kanallı, T24 kanallı taşıyıcılara, alüminyum ya da galvaniz plakaların üstten serbest oturtulması ile oluşturulur. Bu sistemde taşıyıcılar görünür. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak hiçbir aparata gereksinim duymadan el ile sökülebilir. Böylece mevcut tesisata kolay ve hızlı erişim imkanı sağlanır.

Alüminyum Petek Tavan Sistemi

Petek Tavan Sistemi 15 ve s24, klasik ahşap ızgara sistemden esinlenilerek üretilen, taban eni 15mm ve 24mm; yüksekliği ise 35-50mm olan “U” profillerden oluşan alüminyum open-cell petek tavan sistemidir. T15 ve T24 taşıyıcı sistemle birlikte kullanılmak üzere tasarlanan bu sistem, tavanda taşıyıcıyı gizleyen kesintisiz bir görünüm sunar.

Tırnaklı Büküm Baffle

Baffle ve vektörel tavanlar, dikey olarak asılan farklı ölçülerde doğrusal panellerden oluşur. Hafif ve yüzer şekilde tavan monte edilen bu paneller, odanın hacmini daraltmadan tavan yüksekliğini düşürmek için sıklıkla tercih edilen tavan eleman- larıdır. Doğrusal tasarım ve alana farklı bir boyut getirilerek tavanda bulunan servis ekipmanlarını gizleme imkanı sağlanır.

Genişletilmiş Metal Mesh Asma Tavan

Genişletilmiş metal mesh asma tavan, genişletilmiş metal panellerin tavana önceden vidalanmış T15/24 taşıyıcı sistemlere monte edilmesi ile oluşturulan fonksiyonel ve şık bir çözümdür.

Kancalı Gizli Taşıyıcılı Sistemler

Kancalı Gizli Taşıyıcılı Sistem, taşıyıcı sistemin görünmediği, tesisata sık ve rahat erişim gereken geniş alanlar için, panelin taşıyıcıya tutunan kancası sayesinde söküp takmayı kolaylaştıran bir sistemdir.

Kanallı Asma Tavan Sistemi

Kanallı sistem, taşıyıcı sistemin bir tesisat kanalı gibi göründüğü, içinde aydınlatma armatürlerinin saklanabildiği veya elektrik tesisat kablolarını gizleyebilen ve bu tesisatlara sık ve rahat erişimin gerekli olduğu geniş alanlar için tercih edilebilir.

Üçgen Petek Asma Tavan Sistemi

Üçgen Petek tavan, geleneksel kare petek asma tavandan daha farklı bir tavan tasarımıdır.Tasarımcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu üçgen petek tavan görünüm ve stil bakımından çok farklıdır.

Lineer Sistem Asma Tavan

Demonte edilebilir modüllerden oluşur. Lineer Sistem Asma Tavan, üçgen biçiminde üretilen profillerle oluşturulan bir petek tavan sistemidir.

Panel Asma Tavan Sistemi

Alüminyum lineer yatay paneller, tırnaklı taşıyıcı profilleri, U kenar profilleri ve askı teli sistem elemanlarından oluşmaktadır.

Lineer Baffle Asma Tavan Sistemi

Alternatif ve dayanıklı bir lineer modüler tavan sistemidir. Bu sistem, aluminyum hammaddeyle, extruzyon kalıbı ve presi yöntemiyle oluşturulmaktadır.

Fiyat teklifi almak ve ürünler hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.