Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo ses yalıtımı yapılırken ortamda akustiği sağlayacak, yankıyı engelleyerek uğultunun önüne geçecek ve duruma göre ses geçişlerini engelleyecek yalıtım malzemeleri kullanılır. Aşırı gürültülü mekanlarda oluşan ses dalgalarının şiddeti fazla olduğundan dolayı sağlık sorunları meydana gelmektedir. Bu nedenle gürülütünün minimum seviyeye indirilmesi için gerekli çalışmaları uygun teknikleriyle yürütmekteyiz. Stüdyolarda fazla ses olmasada daha çok ortam içerisindeki yankı problemi göze çarpmaktadır. Bunun içinde isteğinize uygun tasarımlarda sağlayabileceğimiz uygun malzemeler ile uygulamalar yapmaktayız.

Evinizde veya iş yerinizde, profesyonel bir müzik kariyeri için hobi alanı kurabilirsiniz. Peki nasıl ? Gündüz veya gece, demolar için profesyonel ses kalitesi. Kendi evinizde müzik yaparak herhangi bir saatte kayıt özgürlüğü sunan ve müzisyen rüyası olan bu ortamlarda gerekli stüdyo müzik ses sistemleriyle beraber alandaki ses yalıtımı sağlanarak uygun bütçe ile stüdyo odası kurmaktayız.

Akustik Sünger Ses Yalıtımı
Stüdyo Odası Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Ailenize, oda arkadaşlarınıza veya komşularınıza rahatsızlık vermeden en yüksek ses kalitesi üreten bir stüdyo ses yalıtımı uygulamamız var. Stüdyo ses yalıtımı yaparken, ortak duvar, katlar arası ses geçişleri için tavan ve zeminde oluşan titreşimli ve gürültülü sesler hesaplanarak uygun uygulama modeli ortaya çıkarılır. Akustik mimarlık olarak stüdyo ses yalıtımlarında gerek ses izolasyonunda gerekse akustik düzenlemelerin yanı sıra iç mekan dekorunuda, mekana özgü tasarım uygulamalarıyla modern bir stüdyo görünümü kazandırarak, ses kayıt kalitenizi mekan tasarımıylada bütünlük kazandırıyoruz.

Stüdyo Ses Yalıtımı Malzemeleri

Stüdyo ses yalıtım fiyatları kullanmış olduğumuz malzemeye göre belirlenir. Yalıtım malzemeleri stüdyodaki ses frekansına göre değişiklik göstermektedir. Alanın hacmi düşük olursa sesi daha iyi hapsedebilirsiniz. Böylelikle kullanılan malzemede azalacağından maliyetide düşürmüş olursunuz. Kullanılan bazı malzemeler; akustik süngerler, melamin ham maddeli basotect sünger, akustik kumaş kaplama paneller, akustik rulo ve pvc tabanlı rulo halı ve tekno touch süngerler sıklıkla tercih edilmektedir.