Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonu ses yalıtımı neden önemlidir ?

Sinema salonu ses yalıtımı, gelişen teknolojiye paralel olarak teknik ekipmanların hafiflemesi ile gürültü sorunları ortaya çıkabilmekte olduğu için yapılmaktadır. Bizlerde bu sebeple yapı elemanlarının ses dalgaları karşısında davranışlarını tespit edip oluşan sorunların gideri lmesini sağlamaktayız. Aksi takdirde başlangıçta ufak olan ve önlemi alınmayan sorunların ileri de telafisi daha zor ve masraflı sorunlar olarak karşınıza çıkacağını belirtmek isteriz.

Sinema salonunda yapılan akustik ses yalıtımı ile sesin daha kaliteli ve düzgün hale gelmesini sağlarken içeri ve dışarı ses geçişlerinin önlenmesinede büyük oranda önem verilmelidir. Profesyonel kadromuz ve kalitesi serfika ile onaylanan malzemelerimizin kullanımı ile yapmış olduğumuz sinema salonu ses yalıtım uygulamaları ile ortamda tüm rahatsız edici sesleri ortadan kaldırmaktayız.

Sinema salonu akustik ses yalıtımını sağlamak için yapılan akustik duvar kaplama uygulamaları sesin salon içerisinde yankı yapmamasını, salonda oluşan gürültünün salon dışına çıkmasını, salon dışında oluşan seslerin salon içerisinden duyulmaması için yapılır. Sinema salonu akustik duvar yapımı genellikle belli bir ses izolasyon malzemesi üzerine akustik ahşap ve kumaş kaplı paneller ile yapılır. Ses frekansına uygun uygulama modeli oluşturulacağından şu ürün sinema salonu ses yalıtımı için kullanılır diyememekteyiz. Salonun fiziki yapısı, salon için ayrılan bütçe ve müşteri istek ve beklentilerine göre şekillendirilen sinema salonu akustik duvar yapımı temel anlamda her sinema salonu için gereklidir.


Sinema Salonlarında Kullanılan Malzemeler
Sinema Salonu Ses Sistemleri

Sinema salonu ses yalıtım uygulaması planlamasını yapan mühendislerimizin göz önünde bulundurduğu noktalardan en önemlilerinden biri de kullanacağımız malzemenin sinema salonlarına özel olarak üretilen ve yüksek kalite de ses izolasyonunu sağlayacak ürünlerden seçmektir. Farklı dizayna sahip ve çeşitli özellikte görsel bir bütün oluşturabileceğimiz ses izolasyon malzemelerinin yanı sıra zemine kauçuk tabanlı halı veya kauçuk mantar levha da kullanmış olduğumuz ürünlerimiz arasındadır.
Sinema salonu ses yalıtımında kullanılan malzemelerden başlıcaları; akustik kaplama malzemeleri ( kumaş kaplı duvar paneli, heraklite ahşap yünü ,renkli akustik sünger, 3 boyutlu akustik panel vb.), kauçuk tabanlı akustik rulo halı, epdm ses bariyeri, sinema salonu perdesi, sinema salonu koltukları, süngerpan ve yanmaz akustik süngerlerdir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yapmış olduğumuz sinema salonu ses yalıtım uygulamalarımızı sinema salonuna uygun renk, model ve ebat seçeneklerine uygun olarak sunmaktayız. Böylece sinema salonunda daha şık ve akustik bir görünüm sağlıyoruz.