Bondex Sünger

Ses Yalıtım Süngeri

Bondex Sünger malzemesinin en önemli özellikleri parça süngerlerin birbirine sıkıştırılması sonucu oluşturulur. Bu yüzden oluşan yüksek yoğunluğuyla da ses yalıtımını sağlayıp uzun bir ifadeyle ses dalgalarının yüzey formunda sönümlenmesini sağlayabilen malzemedir. Sünger malzemelerin sıkıştırılıp üretilmesi sonucu ortaya çıkan bu madde ses yalıtımı sağlayıp darbe emici olarak da kullanılmaktadırlar.

Bondex Sünger Özellikleri

  • Ebat : 100cm X 100cm
  • Kalınlık : 10-20-30-40-50 mm
  • Yoğunluk : 80-200DNS arası
  • Yanmazlık : Yok
  • Model : Kendinden Yapışkanlı Üretilebilir.
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı)

Bondex Sünger Çeşitleri

Bondex süngerin çeşitlerine baktığımız zaman bariyerli Bondex sünger ile bariyerli akustik Bondex süngerde imal edilmektedir. Bariyerli Bondex süngerler; üretilmiş olan iki Bondex süngerin arasına kalınlığı 2.5mm, 3.5mm ve 5.5mm olan keçeli pvc kauçuk ses yalıtım bariyeri lamine edilerek elde edilen süngerlerdir. Kalınlığı ve yoğunluğu farklılaşan bu süngerlerin çeşitli ses izolasyonu, ses yalıtımı sağladığı için ses ve gürültüden kurtulmanızı sağlar.

Bariyerli Akustik Bondex süngerler ise; diğer Bondex süngerlerin yanmazlık özelliği yok iken bu sünger çeşidinin böyle bir özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca bariyerli akustik Bondex süngerler diğerlerine oranla daha dekoratif görünmektedir. Bu sünger çeşidi kullanım alanı olarak çok yüksek ses desibeline sahip alanlarda kullanılmaktadır. Konser, eğlence mekanları, jeneratör chiller odası asansör dairesi buna örnek verilebilir.

kendinden yapışkanlı bondex sünger fiyatları
bondex ses yalıtım süngeri
bondex sünger ses yalıtımı
bondex sünger ses izolasyonu
bondex ses izolasyon süngeri
bariyerli bondex sünger
bariyerli bondex sünger fiyatları
bondex sünger zemin ses yalıtımı

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.