Rockfon Kayayünü Asma Tavan Medicare

Akustik ve Dekoratif Rockfon Kayayünü Asma Tavan Medicare

Rockfon Kayayünü Asma Tavan Medicare

Genel Tanım
Rockfon Medicare serisi çesitli saglik uygulamalarina lider çözümler sunmak amaciyla dizayn edilmistir.Medicare serisi ilgili Saglik Teknik Mutabakati (HTM) uygundur.Örnek:HTM 60 Paneller ve HTM 2045 Akustik. Medicare HTM 60 siniflandirmasi 2,3,4,5 ve 6 uyumludur. Medicare serisi paneller her yerde bulunan bakteri ve mantarlara karsi dirençlidir. Medicare Serisi Panelleri bilinen tüm bakterilere, mantarlara hatta Staphylococcus Aureus’a ve onun Methicin’e karsi dirençli türevi olan MRSA’ya karsi bile dayaniklidir. Medicare serisi Paneller düzgün, deliksiz, estetik yüzeylere sahiptir.Bütün Medicare serisi ürünlerin tasinmasi ve kesilmesi oldukça kolaydir. Bununla birlikte 2.4 metre genislige kadar olan koridorlarda kullanilabilecek ölçülere sahiptir.Farkli ölçü seçeneklerinin olmasi daha az tasiyici kullanarak daha kisa sürede montaj avantaji sunmaktadir. Çok fazla kiris olan alanlarda daha hizli kurulum için Maksimum aralik sistemi kullanilabilir.

Akustik
Ses absorpsiyon bilgileri ISO 354 normlarina göre ölçülmüstür. Ses Akustigi özellikleri alpha p, alpha w ve ISO Class ISO 11654’e göredir. Noise Reduction Coefficient (NRC) (Gürültü Seviyesini Indirme Katsayisi) ASTM C423 ‘e göre ölçülmüstür.

Yangın Performansı
Medicare 1000 °C 120 dakikadan fazla erimeden dayanabilen 100% saf kayayününden üretilmistir.Yangın reaksiyonu:Avrupa Birligi BS EN 13501-1 normlarina göre EuroClass A1 Sinifidir.Medicare serisi BS 476 Standartlari Bölüm 21 ve 23’e göre 30 dakika yangin korumasi saglamaktadir.

Nem Direnci ve Yapısal Dayanım
Rockfon Paneller 100% nem direncine sahiptir. Bu yüzden ora tamdaki nemin Rockfon paneller üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Paneller 0 ve 40 derece sicakliklar arasinda montaji yapilabilir. Iklimlendirme gerektirmez. Rockfon Paneller arasira isitilan yada isitilmayan odalarda dahi üstün özelliklerini korur. Bununla birlikte en iyi uygulama yogunlasma risklerini önlemek için önlemlerin alinmasidir.Rockfon panelleri agirlikli olarak BS EN 13964 normlarina class 1/C/0N olarak siniflandirilmistir.Bununla birlikte bazi paneller class 2/C/0N’ dir.

Işık Yansıtması
Medicare Rokfon Beyazi; A Kenar, DIN5036 standartlari Bölüm 3’e göre 89% , E Kenar, ISO 7724-2 Standartlarina göre 86% ışık yansıtma değerine sahiptir.

Demontaj
Rockfon A Kenar Paneller demonte edilebilir. Samson sistemi ile kullanilan paneller demonte degildir.

Temizleme
Yüzey vakumlu yumusak bir firça ile yilda 52 defa temizlenebilir.

Hijyen
Kayayünü ,selüloz elyaf içermeyen inorganik yapidadir, bu sebeple küf , mantar ve bakteri saldirisina ugramaz. Bu sayede Medicare daha temiz ve daha saglikli iç mekanlar sunar.Rockfon Panellerin mikro organizmalara karsi direnci test edilmistir.Bu testlerde panellere patalojik mikrop içeren yemek bulyonlari ve mantar enjekte edilmistir ve sonuç olarak antibakteriyel etki gözlenmistir. Yapilan testler göstermistir ki Rockfon ürünleri asagidaki bakteri ve mantarlarin mikrobiyolojik gelisimlerine izin vermemistir.– Staphylococcus aureus– Escherichia coli– Pseydomouas aeruginosa– Candida albicans– Aspergillus fumigatus

Yüzey
Medicare serisinin son kat yüzeyi Rockfon akustik özellikli boya ile talimatlara göre boyanmis olup, gerekli oldugu takdirde ayni boyama teknigi kenarlar içinde kullanilmaktadir.

Taşıma ve Depolama
Rockfon Ürünler hafiftir ve kolayca islenebilir. Kendi yapisal dayanim özelliklerinden dolayi özel bir tasima yada depolama gerektirmez. Rockfon Paneller; hafif yapisindan dolayi nakliye maliyetlerinizi azaltirken kurumla sirasinda da hafif olmasi nedeniyle daha hizli kurulum yapmanizi saglar. Bu da dogal olarak zaman ve maliyet avantaji saglamaktadir.

Detaylar

Rockfon Kayayünü Asma Tavan Medicare
Rockfon Kayayünü Asma Tavan Medicare
Rockfon Kayayünü Asma Tavan Medicare

Fiyat teklifi almak ve ürünler hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.