Duvar Ses Yalıtımı

Ortak Komşu Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri

Duvar ses yalıtımı neden yapılır ?

Duvar ses yalıtımı ile özellikle komşu duvarlardan gelen ve sizi rahatsız eden gürültülerin izole ederek sizlere daha huzurlu ortamlar vaad etmekteyiz. Binalarda duvar ses yalıtımı uygulamalarımızı gerçekleştirebilmemiz için duvarların en az kaba sıva olması gerekmektedir.Direk tuğla üzerine yapılacak uygulamalar verim sağlayamacaktır.

İnşaatı bitmiş ve yeni inşaat halinde olan yapılarınız da duvar ses yalıtımı gerçekleştirmekteyiz.

Duvar ses yalıtımı gerçekleştirirken mevcut duvar yüzeyine süngerpan yapıştırmaktayız. Gürültü oranı yüksek olan ortamlarınız da süngerpan ile beraber ağır epdm ses bariyeri kullanmaktayız. Süngerpanı yapıştırmak için aks rapid solid bazlı yapışırıcı kullanmaktayız. Yapıştırıcıyı uygulanacak alana sürüp süngerpan ile kapladıktan sonra çelik profil ile yaklaşık 5 cm kadar hava boşluğu bırakıp, yüzeyini alçıpan ile kaplamaktayız. Daha sonra ses bariyerimizi alçıpanın üzerine uygulayıp yüzeyi tekrar alçıpan ile kaplamaktayız.


Ses İzolasyonu
Duvar Ses izolasyonu

Duvar Ses Yalıtım Uygulamalarımızı ev,ofis ve daha bir çok alanda uygulayarak ortamda ki ses kirliğini absorbe ederek ses kirliliğinin önüne geçmekteyiz. Duvar Ses Yalıtımı Uygulamalarında malzeme seçimi oldukça önem gerektiren bir iş olup sektörde yıllardır edinmiş olduğumuz tecrübeler ışığında ekibimiz ile duvar ses yalıtım uygulamaları malzemelerimizi özenle seçmekteyiz.