Ortak Komşu Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses İzolasyonu

Ortak Komşu Duvar Ses Yalıtımı

Ortak komşu duvar ses yalıtımı ile yan daireden gelen ve sizi rahatsız eden sesleri engelleyebilirsiniz. Bunun için binada kullanılan yapı malzemelerine bakılarak ses kesici ses izolasyon malzemesi tercih edelir. İnşaat halinde tuğla arasında süngerpan ve bariyerli bondex kullanılarak etkili sonuçlar alınabilir. Hazır binalarda ses izolasyonu yapabilmek için en az kaba sıva olması gerekmektedir.

Hazır binalarda ve inşaat halinde olan dairelerde ses izolasyonu malzemesi satış, üretim ve uygulama hizmetimiz bulunmaktadır.

Ortak duvar ses yalıtımı yapılırken mevcut duvara süngerpan uygulandıktan sonra hava boşluğu kalması için çelik ve ahşap profil yerleştirilir. Bu işlemin sonrasında profillere ses yalıtım bandı çekilir. Bu da tavandan gelen ve duvarda oluşan titreşimleri bir miktar azaltmak yapılan uygulamayı daha kaliteli hale getirmek içindir. Daha sonrasında çift tarafı alçıpan kaplı ağır epdm ses bariyeri monte edilir. Eğer evinizde sinema salonu veya stüdyo odası kurmak istiyorsanız görünür yüzeye akustik malzeme kaplayarak ortam içindeki akustiği de sağlayabilirsiniz. Bu işlem mekanınızda gürültü seviyesine göre yüzdelik oranda etki gösterir. Eğer dairenide komşunuzun televizyon sesine veya konuşmalarına mağruz kalıyorsanız %90 oranda ses kesimi yaşayacağınıza garanti verebiliriz.


Komşu Dairede Ses Yalıtımı
Komşu Dairede Ses İzolasyonu