Akustik Piramit Sünger

PU NFAF Yanmaz Piramit Sünger

Akustik piramit sünger duvar ve tavanda kullanılarak kullanıldığı ortamda oluşan yankıyı hapsetme özelliğine sahip dekoratif ses yalıtım süngeri çeşitlerinden birisidir.

Akustik Piramit Sünger Özellikleri

  • Ham madde : Poliüretan
  • Kalınlık : 40mm - 50mm - 70mm
  • Ebat : 100cm x 100cm (Standart)- 50cm x 50cm (Özel Kesim ve Pahlı Model)
  • Paket : 10m2
  • Renk : Yanmaz - Siyah / Yanan - Antrasit ( Farklı renklerde flok kaplama yapılabilir.)
  • Kendinden yapışkanlı üretilebilir.
  • Yoğunluk : 50 DNS (Standart) - 70 ve 90DNS Özel Üretim

Ses yutumununda kalınlıklar minimum oranda etki gösterir ancak en kalını her zaman daha iyidir. Piramit akustik sünger tek başına daha çok akustik ses düzeyini dengelemek adına kullanılırken epdm ses bariyeri lamine edilmiş bariyerli akustik piramit sünger ses geçişlerini engeller.

Jeneratör odası, hidrofor dairesi, kazan dairesi, chiller grubu, tekne motoru gibi ses yalıtımı uygulamalarında kullanılabilirken akustik bir malzeme olduğu için daha çok stüdyo odası, akustik kabin, radyo odası, müzik odası, ses kayıt odası, toplantı salonu, kütüphane, ev sinema odası gibi mekanlarda daha çok tercih edilir.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Uygulama olarak 2 yöntem vardır. 1. Kendinden yapışkanlı akustik piramit sünger temin ederek süngerin arkasındaki çift tarafı bantlı yapışkanın kağıdını çıkarıp istenilen yere hafif baskı yapılarak uygulanır. 2. yöntemde sünger yapıştırıcısı kullanmak. Sünger yapıştırıcısını süngerin uygulanacağı alana rulo fırça ile çok fazla ve az olmayacak şekilde sürdükten sonra malzemeyi yine hafif baskı uygulayarak yapıştırabilirsiniz. Falçata yardımıyla kolaylıkla kesilebilen bir malzeme olduğu için istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Müzik Odası Akustik Ses Yalıtımı
Restorant Cafe Yankı Yalıtımı
Bateri Odası Akustik Ses Yalıtım
Ofis Akustik Tasarım ve Yalıtım
Akustik Vokal Kabini Fiyatları
Stüdyo Odası Akustik Ses Yalıtımı
Piyano Odası Ses Yalıtımı
Enstrüman Odası Piramit Sünger Uygulaması

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.