Evapan Akustik Şilte

Parke Şap Altı Ses Yalıtım Şiltesi

Evapan Akustik Şilte zemin ses yalıtımlarında, döşeme ve şap altı yada parke altına uygulanan akustik sarı rulo şilteler ses izolasyon sistemlerinde en kaliteli ve en etkili ses izolasyonu sağlar. Zemin ses izolasyon malzemesi olan akustik rulo şilteler, ses ve ısı yalıtımı yapmaktadır. Ayak ve topuk seslerinin oluşturduğu titreşim kaynaklı seslerin izolesinde gürültü kontrolü ve darbe izolasyonu sağlayarak üst kattan gelen sesleri azaltmaktadır.

  • Ebat : En - 150cm Genişlik - 20mt
  • Kalınlık : 2mm ile 15mm arası yapılabilir
  • Yoğunluk : 100 – 110 gr / cm3
  • Isı iletkenlik : 0,072 W / Mk %50 sıkışma sonrası geri dönüş : % 90
  • Sertlik : 75 Shore A
  • Çekme Mukavemeti : 5,2 kg / cm2

Parke Altı Ses Isı Yalıtımı

Akustik şilte; şap altı, parke altı, ortak duvar vb gibi yerlerde kullanılarak 22dB kadar hava doğuşumlu ses yalıtımı sağlayan ses izolasyonu alanında kullanılan bir malzemedir. Yüksek seslere, darbe ve titreşime karşı son derece etkili olan ses yalıtım şiltesi, çökme ve ezilme deformasyonu çok düşük olduğundan son yıllarda iç mimarlar ve mühendisler tarafından inşaat alanında en sık tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.

Ses ve darbe izolasyonu için son derece etkili olan evapan akustik şilte, 0,8mm 1mm 2mm, 3mm 4.5mm 5mm 6mm 8mm 10mm ve 12 mm gibi standart üretimlerin dışında müşteri isteğine göre özel kalınlıklarda özel ölçülerde rulo ve plaka formlarında üretimini yaptığımız bir üründür.

Bu özellikleri ile evapan-akustik levhalar inşaat sektöründe, sinema, konferans salonları, hastanelerde kullanımı uyundur.

şap altı akustik şilte
evapan
parke altı akustik şilte
halı altı akustik şilte
çatı katı kaplama arası akustik şilte
inşaat ses yalıtım şiltesi

Parke Altı Yerden Isıtma Sistemlerinde Ses Yalıtımı

Perforeli Seri yüzeyinde bulunan delikler sayesinde Isı geçişinin sağlanıp Ses Yalıtımı yapmasına olanak sağlar. Yerden ısıtma sistemi bulunan mekanlarda parke altı ses yalıtım ürünü olarak kullanılır. Ses sönümleme özelliği olduğu için son katman uygulandığı hacimlerde SES SÖNÜMLEMESİ yapar. .

şap altı akustik şilte
evapan

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.