Akustik Danışmanlık

Akustik Danışmanlığı

Çevre gürültüsü verileri ile yapı kabuğunun değerlendirilmesi ve tasarım önerileri, yapıda kullanılan ve gürültü kaynağı olabilecek tüm makinalarla ilgili akustik ve titreşim yalıtım önerileri, Mekanik sistemlerin, kapı ve pencerelerin ses geçiş kaybı özelliklerinin tespiti, mekanlar arası ses geçişlerinin engellenmesi, Hacim akustiği açısından hassas mekanların akustik konfor (optimum reverberasyon süreleri) açısından değerlendirilmesi, ana başlıkları için yapılan çalışmalar karşılıklı görüşmelerle tamamlanmaktadır.

Akustik Danışmanlığı

Oteller, ofis yapıları, konser / konferans salonları, belediye binaları, okullar, spor kompleksleri, hastaneler, alışveriş merkezleri gibi farklı işlevlerdeki yapılar akustik danışmanlık hizmeti kapsamında yer almaktadır.

Gürültü Kontrolü

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Kontrolu Yönetmeliği, ISO-TSE standartlarına uygun çözüm projeleri, Çevresel gürültü kaynakları için ölçme ve ses kirliliği değerlendirmeleri), havalanı, demiryolu, sanayi tesisleri vb.) akustik proje ve önlem paketleri vb.

Gürültü Kontrolü

Mimari Akustik

Mimari akustik, akustik sahne tasarımı, ses yutucu, yansıtıcı ve difüzör tasarımları, stüdyoların akustik tasarımı, ses ve titreşim denetimi için malzeme ve ürün sağlama, uygulamadan önce ve sonra akustik ölçümlerle performans denetimi vb. işlemler.

Mimari Akustik

Ses - Işık - Görüntü

Tiyatro ses, sahne ışık (tiyatro, konser) sistemleri, görüntülü sunum, projeksiyon sistemleri, simultane, konferans yönetim sistemleri, Okul, Hastane, evde sinema salonu vb. müzik yayın ve acil anons hizmetleri, ses kayıt stüdyoları tasarım vb. uygulama alanları.

Akustik Yalıtım