Akustik Kesik Piramit Sünger

Akustik Sünger

Akustik Kesik piramit sünger / akustik ses yalıtım süngeri, ses emilimi sağlayan, akustik, I. sınıf kalitede bir üründür. Tavan ve duvarlarda kullanılan dekoratif bir üründür. Her ortama uyum sağlar. Seslerin çınlama ve yankılanma gibi sorunlardan etkilenmesine olanak vermez. Poliüretandan üretilen akustik süngerler sınıfına girmektedir.

Akustik Kesik Piramit Sünger Özellikleri

  • Ham madde : Poliüretan
  • Kalınlık : 40mm - 50mm
  • Ebat : 50*50cm
  • Renk : Antrasit ( Farklı renklerde flok kaplama yapılabilir.)
  • Kendinden yapışkanlı üretilebilir.
  • Yoğunluk : 26Fr

Ses yutumununda kalınlıklar minimum oranda etki gösterir ancak en kalını her zaman daha iyidir. Piramit akustik sünger tek başına daha çok akustik ses düzeyini dengelemek adına kullanılır. Ses izolasyonu sağlaması için diğer ürünlerle desteklenir.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, bateri odası, piyano odası, reji odası, enstrüman – çalgı odası, konser salonu, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, atış poligonu gibi bir çok alanda iyi performans sağlar

Uygulama olarak 2 yöntem vardır. 1. Kendinden yapışkanlı akustik kesik piramit sünger temin ederek süngerin arkasındaki çift tarafı bantlı yapışkanın kağıdını çıkarıp istenilen yere hafif baskı yapılarak uygulanır. 2. yöntemde sünger yapıştırıcısı kullanmak. Sünger yapıştırıcısını süngerin uygulanacağı alana rulo fırça ile çok fazla ve az olmayacak şekilde sürdükten sonra malzemeyi yine hafif baskı uygulayarak yapıştırabilirsiniz. Falçata yardımıyla kolaylıkla kesilebilen bir malzeme olduğu için istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtımı
akustik ses Yalıtımı malzemeleri
akustik sünger duvar kaplama
akustik sünger tavan kaplama

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.