Zigzag Sünger

Akustik Ses Düzenleme Süngeri

Zigzag sünger poliüretan ham maddesinden elde edilen akustik ses ve yankı emici olarak kullanılmak üzere duvarda ve tavanda uygulanan akustik dekoratif sünger modellerinden biridir. Şeklinin vermiş olduğu dekoratif görünüm sayesinde kullanılmış olduğu ortamda daha hoş bir görüntü elde etmenize olanak sağlar.

Akustik Zigzag Sünger Özellikleri

  • Ebat : 30cm x 30cm & 50cm x 50cm
  • Kalınlık : 3 ve 4 cm
  • Renk : Antrasit ( İstenen renkte flok kaplama ve sentetik boya ile boyanabilir.)
  • Yoğunluk : 26DNS
  • Ham madde : Poliüretan
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı)

Zigzag panel kullanım amacı genellikle akustik mekanlarda ses performansını arttırmak ve ses problemlerini gidermektir. Stüdyo odası, akustik kabin bateri odası, gitar odası, radyo odası, ses kayıt odası gibi mekanlarda tercih edilir. Çünkü yapılan ses kaydı ve müzik kalitesi için çevreden gelen gürültüye karşı ortam içerisinde oluşabilecek ses problemleri de önlenmelidir. Bu sorunun önüne geçilmesi için yankının oluştuğu bölgelerde ses emici akustik malzeme kaplanması gerekir.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Zigzag sünger uygulaması için solid bazlı sıvı sünger yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Rulo fırça yardımıyla yapıştırıcıyı süngerin uygulanacağı kısıma sürüp ardından malzemeyi hafif baskı uygulayarak yapıştırmalısınız. Süngerin sökülmesi durumunda yapıştırılan kısım ve zigzag sünger hasar görebilir. Bunun için uygulanacağı kısım doğru seçilmelidir. Kendinden yapışkanlı olarak da ürertilen zigzag sünger arkasındaki yapışkan çıkarıldıktan sonra bölgeye uygulanabilir. Böylelikle uygulama daha hızlı ve kolay biter.

Akustik Danışmanlık
Stüdyo Odası Ses Yalıtımı
Müzik Odası Ses Yalıtımı
Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı
Piyano Odası Ses Yalıtımı
Ses Yalıtım Duvarı
Stüdyo Ses Yalıtımı
Akustik Kabin

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.