Akustik Kaplama

Akustik Panel Sünger Zemin Kaplamaları

Akustik kaplama uygulamaları panel sünger ve levhalarla birlikte yapılan çalışmalardır. Sesin yoğunluğuna uygun olacak şekilde duvar, tavan, ortam içinde ve zeminde malzeme seçimi yapılır. Akustik ses yalıtım malzemeleri arasında darbeye dayanıklı olarak kaliteli malzeme arıyorsanız akustik kaplama ürünleri en idealleridir.

Akustik sünger kaplamaları stüdyo odası, akustik kabin, müzik odası, sinema odası gibi alanlarda tercih edilebilir.

Akustik Kaplama Malzemeleri

Akustik kaplama malzemeleri, akustik sünger (piramit, yumurta, special, labirent, düz rulo), kauçuk tabanlı halı, vicoustic flexi sünger, kumaş kaplı akustik duvar paneli, 3 boyutlu duvar paneli, yüzer tavan paneli, acrux ledli akustik panel, solo panel, orfe panel, velum panel, kanopi asma tavan paneli, sarkıt akustik baffle, masa bölücü seperatör, akustik ara bölücü paravan ses yalıtım panelleridir. Hepsinin kendine özel özellikleri bulunmaktadır. Akustik kumaş kaplı paneller içinde cam yünü bulunan ve dışına isteğe özel renklerde kaplanmış akustik kumaştan elde edilir.

Akustik Kaplama Nasıl Yapılır ?

Akustik kaplama işlemini gerçekleştirebilmek için illa bir usta olmak gerekmez. Bu nedenden dolayı sizlerde kolaylıkla istediğiniz gibi uygulamanızı yapabilirsiniz. Tabi ses yalıtımı içinde aldığınız sonuç istediğiniz gibi olmalı. Yapıştırma ve montaj işlemleriyle uygulama gerçekleştirilir. Montaj gerektiren durumlarda akustik tavan panelleri veya masa seperatörü için tercih edilir. Ortam içinde kullanılacak malzeme istediğiniz gibi taşınılabilir olduğu için uygulama için bir çaba sarfetmezsiniz. Yapıştırmak için sıvı solid bazlı sünger yapıştırıcısı kullanılır. Yapıştırıcı bölgeye rulo fırça ile sürüldükten sonra malzeme uygulanır. Detaylı anlatım için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Akustik Kumaş Kaplama
Akustik Sinema Salonu Dekorasyonu Kaplama
Akustik Sünger Kaplama
Akustik Tavan Kaplama
Akustik Zemin Kaplama