Akustik Ahşap Pan

Heraklite Ahşap Yünü

Akustik ahşap pan, olarak adlandırmış olduğumuz malzememiz rende talaşı (yünü) ile çimentonun özel metotlar ile heraklit levha haline getirilerek oluşturmuş olduğumuz ses yalıtım malzememizdir. Malzemelerimizde kullandığımız çimento , ağaç liflerinin elastikiyet özelliklerini muhafaza eder ve levhalara süresiz dayanıklılık sağlar. Dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzeme olup, ısı yalıtımına da katkı sağlamaktadır. Görünür yüzeyine istenilen renkte kaplama yaparak mekanlarınızı daha renkli hale getirmenizi sağlıyoruz. Baffle ve yüzer tavan panel modelleri ile tavanda da konumlandırılabilir.

Akustik Ahşap Pan Özellikleri

  • Ham madde : Kavak Ağacı
  • Kalınlık : 25mm - 50mm (Özel Ebatlarda Üretilebilir.)
  • Ebat : 50cm x 50cm - 60cm x 60cm (Özel Ebatlarda Üretilebilir.)
  • Renk : Bej ( Farklı renklerde flok veya sentetik boya ile kaplama yapılabilir.)
  • Model : Altıgen, kare, dikdörtgen, paralel, daire, üçgen. Pahlı veya daha farklı modellere yüksek metrajlar için özel üretim yapılabilir.
  • Yangın Mukavemeti : B1 Sınıfı Zor Alev Alır.

Akustik ahşap pan ses yalıtımı, ses izolasyonu uygulamalarında akustik duvar ve tavan kaplamada kullanılan dekoratif malzemelerdir. Restaurant, toplantı salonu, sinema salonu, tiyatro salonu, cafe, açık ofis, çağrı merkezi, bateri odası, müzik odası, radyo odası, konferans salonu gibi akustik mekanlarda hatta mekanik gürültülü ortamlarda da tercih edilir. Özellikle ofis, toplantı salonu gibi mekanlarda kullanılarak iş ortamını daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

Akustik ahşap pan uygulaması için Solid bazlı sıvı yapıştırıcı kullanılarak uzun ömürlü kullanım ve düşme yapmaması sağlanır. Rulo fırça ile uygulama yapılacak alana yapıştırıcıyı sürüp ardından heraklite ahşap yünü uygulanır. Yüzeyi alçıpanla kapatılmak istenirse daha dayanıklı hale getirmek için mantolama dübeli kullanılarak sağlamlaştırılır.

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.