Bariyerli Bondex Süngerpan

Ses İzolasyon Süngeri

Bariyerli bondex Süngerpan ses geçişlerinin mükemmel bir şekilde kesilmesini sağlayan izolasyon ürünüdür. Ses şiddetinin yüksek olduğu yani gürültünün artık insan sağlığını rahatsız ettiği ortamlarda yüksek yoğunluğa sahip olan ses bariyeri ile lamine edilmiş modeli kullanılarak izolasyon değerinin artması sağlanır.

Bariyerli Bondex Süngerpan Detayları

  • Ebat : 100cm X 100cm
  • Sünger Kalınlık : 10 mm ve 10 cm aralığında
  • Bariyer Kalınlık : 2 mm ve 5 mm aralığında
  • Yoğunluk : 100-180DNS arası
  • Yanmazlık : Yok
  • Model : Tek Tarafı bariyerli veya iki sünger arası bariyerli.
  • Yapışkan : Kendinden Yapışkan Opsiyoneldir.
  • Uygulama : Yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı)

Bariyerli Sünger Uygulaması

Duvar, tavan veya zemin ses nerede kesilmesi isteniyorsa bu ürün sizin için yeterli gelebilecek düzeydedir. Ancak malzemenin bir dezavantajı yanmaz ve ürünün açıkta kalabilir özellikte olmamasıdır. Bunun için yüzeyinin herhangi bir yanmaz malzeme veya farklı bir ürün ile kaplanması gerekmektedir. Özellikle kapalı alanlarda yapıştırıcının kokusundan etkilenmemeniz için maske takmanızı öneririz. Uygulama yapabilmeniz için güçlü bir yapıştırıcı kullanmalısınız. Kalite belgeleri mevcut solid bazlı yapıştırıcımızı tercih edebilisiniz. Rulo fırça ile yapıştırıcıyı alana sürüp ardından süngeri baskı yaparak uygulamalısınız. Akustik bir malzeme olmadığı için yüzeyi akustik ürünlerle kaplanabilir veya alçıpan kaplama yapılabilir.

Ses İzolasyonu Püf Noktalar

Eğer yapılan uygulamadan ve kullanılması gereken malzemeden istenilen sonucu almak istiyorsak malzemenin doğru şekilde uygulanması gerekmektedir. Özellikle ses izolasyonu uygulamalarında bariyerli süngerpan tercih ediliyrsa çelik veya kalvaniz karkas ile hava boşluğu bırakmanızda fayda sağlayacaktır. Sünger kalınlıkları ve yoğunluklarıyla birlikte bariyerinde kalınlığı elde edilecek ses izolasyon değerine etki etmektedir. Bunun için ses şiddetine uygun olacak şekilde malzeme seçimi yapılmalıdır. Bunun bilincinde olarak uygulamalarımız öncesinde mekanlarınızda yapmış olduğumuz keşifler ile kullanacağımız malzemelerimize karar vermekteyiz. Böylelikle ekonominize katkı sağlamakta ve keşifler sırasında oluşturmuş olduğumuz ses yalıtım planımıza göre ilerlemekteyiz.

Bariyerli Süngerpan Ses Yalıtımı
Keçeli Bariyerli Bondex Süngerpan

Akustik Malzemelerimizin Kalite Belgelerini ve Yanmazlık Test Raporlarını İnceleyebilirsiniz.