Ses Yalıtımı

Ses İzolasyonu | Hacim İnşaat Akustiği | Akustik Kaplama Malzemeleri Satıcı ve Uygulama Firması

Başka bir odadan gelebilecek seslerden rahatsız olmanızı engellemek için yapının ses iletimini engellemesi gerekir. Bunun büyük bir beton levha veya duvar olması gerekmez. Ses yalıtımı, bina elemanının veya bina yapısının, içinden ses iletimini azaltmak için genel yeteneği ile ilgilidir. Hava oluşumlu ses yalıtımı ve darbe ses yalıtımı olmak üzere iki tip ses yalıtımı söz konusu olabilir. İnşaattaki en zayıf bağlantının toplam ses yalıtımı üzerinde büyük bir etkisi olduğunu akılda tutmak ve inşaat elemanları arasında sızıntıyı önlemek çok önemlidir.

Akustik Ses Yalıtımı

Ses yalıtımında ses geçişleriyle birlikte ortam içinde oluşan yankı problemide göze çarpmaktadır. Sinema odası, stüdyo odası, müzik odası, konferans salonu, çağrı merkezi vb. alanlarda akustik kaplama malzemeleri kullanılarak bu sorun ortadan kaldırılır. Ses dalgasının oluştuğu bölgeye bu tavan, zemin, duvar veya ortam içinde herhangi bir cisim olabilir ses yutucu izolasyon malzemesi yerleştirilir. Frekans ölçümüne göre uygun malzeme tercih edilir.

Tek Yönlü Ses Yalıtımı

Boru ve kanal sistemleri gibi yapısal alt yapı ile asma tavan arasındaki boşluktaki tesisler gürültüye neden olabilir. Bu gibi durumlarda, ses yalıtım asma tavan sistemi, aşağıdaki odadaki gürültüyü kabul edilebilir seviyelere indirmek için kullanılabilir. Bir asma yapının hava ile taşınan ses yalıtımı, asma tavan sistemi ile geliştirilebilir. Ölçülen ses yalıtımı, aşağıdaki odadan yukarıdaki odaya veya diğer yönden ölçtüğünüzde aynıdır. İyileştirmeler her zaman belirli bir taban yapısıyla bağlantılıdır.

Tek Yönlü Ses Yalıtımı Fiyatları
Tek Yönlü Ses Yalıtımı

Darbe / Titreşimli Sesler - Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı, bir katta yürüyen insanlardan gelen ayak seslerini azaltmak için tasarlanmıştır. Zemin ses yalıtımını geliştirmek ve bu nedenle gürültü seviyesini azaltmak için bir altlık sistemi kullanılabilir. İyileştirmeler her zaman bina yapısıyla ilgilidir. Bunun için zeminle tavan arasındaki yapının durumuna göre kullanılacak malzeme belirlenir.

Darbe Zemin Ses Yalıtımı
Darbeli Titreşimli Sesler Nasıl Engellenir