Referanslar

Yaptığımız Çalışmalar

Akustik Ses Yalıtımı

Toyota Boshoku Ses Geçirmez Kabin

Fabrika içinde yaşanan gürültünün engellenmesi ve test imkanı sağlanabilmesi için tüm malzemeleri özel olarak seçilmiş ses geçirmez test odası kabini yaptık.

Uygulama Detayları

Konya Devlet Su İşleri Restoran

Yemekhane içindeki yankının engellenmesi için duvarda ortam akustiğine uygun renklerde akustik kumaş kaplı paneller yerleştirildi.

Uygulama Detayları

Ses İzolasyonu

İş Bankası Totum Binası - Ofis

Ofis içinde çalışma ortamının verimini arttırmak için mekandaki ses karmaşasının olmaması en büyük avantajlardan biridir. İş bankası totum binasında bu konuya vererek tavanlarında farklı renklerde yüzer tavan paneli kullandık. Ayrıca toplantı odalarında yine renk uyumunu sağlayacak şekilde kumaş kaplı panellere yer verildi.

Uygulama Detayları

Doktor Takvimi - Ofis / Kartal

Doktor Takvimi ofis alanında mekanın tasarımına uygun kumaş kaplı daire panelleri tavana uyguladık. Bu uygulama sayesinde hem tasarımı iyileştirdik hemde ortamda yayılan ses karmaşasını engelledik.

Uygulama Detayları

Şişli Belediyesi Çağrı Merkezi

Çalışanlarınız müşteriyi net olarak duyamıyorsa, yanlış iletişim var demektir ve bu nedenle ciddi sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sorunlar şirketinizin kazancına mal oluyor. İstediği sonuçları çağrı merkezinizden alamayan Şişli Belediyesi bu sorunun ses yalıtımı olmamasından kaynaklı olduğunu fark ettiğinden dolayı sorunu ortadan kaldırmak adına tavan ve duvarlarında kumaş kaplı ses emici paneller kapladık.

Uygulama Detayları

Konferans Salonu

3D Akustik Panel kaplaması yapılarak ortam içindeki görüntü daha şık bir hal alırken hacim akustiği sağlayarak yankı ve uğultu engellenmiş oldu.

Uygulama Detayları
Çelikel Çelik Fabrikası Akustik Ses İzolasyonu

Kocaeli Çelikel Fabrika

Fabrikalarda çalışan işçiler yoğun tempoyla birlikte makinelerden çıkan yüksek ses dalgaları yüzünden daha verimsiz ve sağlıksız olurlar. GÜrültü anlık olsa dahi çok rahatsız etse bile sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar çalışan bir insanın bu sese maruz kalması engellenmelidir.

Uygulama Detayları
Cezayir Restaurant Ses Yalıtımı Beyoğlu

İstanbul / Beyoğlu Restaurant

Restaurantlarda insanlar sessiz bir ortamda yemeklerini yesinler diye bulunan ortam uygun ses yalıtım ürünü ile kaplanarak hem şık bir görünüm hemde uğultusuz bir ortam sunulur.

Uygulama Detayları
Green Tech Ofis Masa Seperatörü Ses Yalıtımı

Green Tech / İstanbul - Ataşehir

Ofislerde olmazsa olmazlardan biri haline gelen masa seperatörleri yoğun çalışma ortamlarında oluşabilecek yankıyı engelleyebilme özelliğine sahip olduğu için Green Tech çalışma ofisinde de masalarda seperatör kullanarak hem yankı yalıtımı sağlandı hemde daha dekoratif bir ortam elde edildi.

Uygulama Detayları
İbb Trafik Kontrol Merkezi Radyo Odası Ses Yalıtımı Merter

İbb Trafik Kontrol Merkezi Radyo Odası

Radyocular seslerini dinleyicilere kaliteli bir şekilde anlatsın diye bulundukları ortamı akustik ses yalıtım malzemeleri kullanarak yalıtmaktayız. Bunun için farklı renk ve desenlerde akustik sünger kullanmak mümkün.

Uygulama Detayları
Jeneratör Ses Geçirmez Kabin

Jeneratör Kabini Ses Yalıtımı

Açık alanda bulunan jeneratörlerden çıkan gürültü çevreyi yüksek oranda etkilemektedir. Bunun için alınabilecek önlemler jeneratörü kapalı bir alana alıp orada yalıtım yapmak veya jeneratör boyutunda ona özel ses geçirmez kabin üretmektir.

Uygulama Detayları
İzmir Karaca Hotel Renkli Akustik Sünger Ses Yalıtımı

KARACA OTEL / İzmir

Oteller insanların lüks bir mekanda kendilerine vakit ayırmak adına gittikleri sosyal mekanlar olduğu için onların en güzel şekilde rahat etmesi adına alınması gereken önlemlerden biri ortamdaki ses yalıtımıdır.

Uygulama Detayları
Konferans Salonu Renkli Akustik Sünger Ses Yalıtımı Akustik Mimarlık

Konferans Salonu

Konferans salonların hacmi, dinleyenlerin görüş hizası, koltukların konumu dikkate alınarak hem şık hemde anlatımın daha kaliteli olmasını sağlayacak renkli akustik süngerler ile akustik duvar kaplama uygulaması yapıldı.

Uygulama Detayları
Solvay Maslak Toplantı Odası Akustik Ses Yalıtımı Akustik Kaplama

Solvay - İstanbul Maslak

Özel tasarım yapılarak hazırlanmış akustik ses yalıtımlı kumaş kaplı duvar paneli, tavanda ve bazı duvar kısımlarında basotect düz panel tercih eden Solvay Grubunun toplantı odasında projemizi gerçekleştirdik.

Uygulama Detayları
Yves Hukuk Bürosu Çağrı Merkezi Masa Seperatörü Ses Yalıtımı

YVES Hukuk Bürosu | Kadıköy-İstanbul

Birçok kişinin tek bir ortamda bulunması ve her birinden ayrı ses çıkması ortam içinde istenmeyen bir duruma "ses kirliliğine" neden olur. Bunun için alınabilecek önlemler arasında masalar arasında bölücü ses yalıtım paneli kullanıldı.

Uygulama Detayları