Ofis Akustiği

Ofis Akustik Kaplama Ürünleri

Çalışan dikkat dağıtımı düzinelerce kuruluş tarafından araştırılmıştır. Sonuçlar tutarlı ve şaşırtıcı. Açık çalışma alanlarındaki tüm çalışanların yaklaşık yüzde 70'i, üretkenlik üzerindeki en büyük etkinin, iş arkadaşlarının konuşmaları olduğunu bildirmektedir.

Bir çalışanın diğerinin kulaklığı içinde bir telefon araması yapması durumunda, konuşmanın içeriği komşunun beynine çekiyor. Dikkat dağıldığında, verimlilik düşer. Çalışmalar, dikkati dağıttıktan sonra karmaşık görevler üzerinde yoğunlaşmayı yeniden kazanmak için 20 dakika kadar sürebileceğini göstermiştir. Dikkat dağıldığında, iş devam ettiği için hata oranları artar. Peki buna çözüm olarak ne önermekteyiz ?

Ofis Akustiği Malzemeleri

Ofis akustiği malzemeleri kauçuk tabanlı akustik halı, kumaş kaplı akustik duvar paneli, 3 boyutlu duvar paneli, yüzer tavan paneli, acrux ledli akustik panel, kanopi asma tavan paneli, sarkıt akustik baffle, telefon görüşme kabini, toplantı odası modülü, masa bölücü seperatör, akustik ara bölücü paravan ses yalıtım panelleridir. Hepsinin kendine has özellikleri bulunmaktadır.

Ofis Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri
Ofis Masa Seperatörü
Ofis Akustiği Malzemeleri
Ofis Telefon Görüşme Kabini
Ofis Toplantı Odası Modülü

Ofis Akustiğinde Neye Dikkat Edilir ?

Malzemeyi seçerken, yüksek bir Gürültü Azaltma Katsayısına (NRC) sahip olduklarından emin olun. NRC derecesi, bir malzemenin sesi absorbe etme yeteneğini gösterir. Değerlendirme, yüzeye çarpan ses enerjisinin yüzdesini gösterir ve geri dönmez. .50 (yüzde 50) derecesi, ortalama akustik tavan döşemesinin tipik bir örneğidir. En iyi akustik ürünlerin birkaçında 1 (yüzde 100) bir derece mevcuttur.

Açık ofislerde daha çok masaları bölümlendirmek ve çalışanlara daha sessiz ortamlar sunmak için telefon görüşme kabinleri, toplantı odası modülleri gibi özel tasarımlarda akustik ürünler üretmekteyiz.

Göz önünde bulundurulması gereken bir sonraki akustik kavram, dikkat dağıtıcı konuşmaların yarıçapını azaltmaktır. Dikkat dağıtmanın yarıçapı, bir konuşmacının dikkatini dağıtan tarafa olan mesafedir. Çalışanlar iş birliği yapmak ve bilgi paylaşmak için birbirlerine bitişiktirler. Ancak onların işbirliği ve paylaşımı diğer işbirlikçi grupları etkilememelidir.

En modern ticari ofis binaları çok sessiz arka plan ses seviyelerine sahiptir. Odada hiç kimse yokken, alan sessizdir. Bir fısıltı, uzak mesafeden duyulabilir. Bir poşet çuval açmak 50 metrede bir dikkat dağıtıcı! Sohbetler ürpertici sessiz bir ortamda başladıklarında, 50-60 feet mesafeden kolayca duyulabilirler. Bu, üretken çalışmaya izin vermez.

Ofis Akustiği Malzemeleri